Tovholdere og arrangementer i Region Hovedstadens kommuner

14 Oktober 2013
 

Albertslund Kommune - Lørdag 2/11 klokken 11-12: Albertslund Centret - kontaktperson: Birgit Hauer (SF) Mail: birgit.hauer@gmail.com og Annebett Koch (Ø)Mail: annebett@gmail.com

 

Allerød Kommune - OBS: Lørdag 9/11: Debatarrangement på Mungo Park - Bettina Hauge (A) - Mail: familien@lolkhauge.dk Telefon: 23270017

 

Ballerup Kommune - Lørdag 2/11 klokken 10-13: Arrangement ved Ballerup Centret og gågaden, hvor der uddeles kager og opsender balloner. Kontaktperson: Helle Tiedemann (A) - Mail: htm@balk.dk Telefon: 20691384

 

Bornholms Kommune - Lørdag 2/11 klokken 14.30: Arrangement i TV2s valgbutik på Store Torv i Rønne med indlæg fra Lotte Svendsen fra Stemmer på kanten - kontaktperson: Bente Johansen (R) - Mail: bente.johansen@brk.dk Telefon: 21606408

 

Dragør Kommune - Maria Helene Riber (A) - Mail: mariariber@hotmail.com Telefon: 27201205

 

Egedal Kommune - Vicky Holst Rasmussen (A) - Mail: vicky.holst.rasmussen@egekom.dk Telefon: 20440404

 

Fredensborg Kommune - Arrangement i hver af kommunens fire bydele - kontaktperson: Pia Bødtker (A) - Mail: pib@fredensborg.dk

 

Frederiksberg Kommune - Lørdag 2/11 klokken 14-17: Arrangementpå Danasvej Bibliotek - kontaktperson: Anja Camilla Ravn (S) - Mail: anjaravn@frederiksberg.dk Telefon: 60183331

 

Gentofte Kommune - Lørdag 2/11 klokken 11.30: Mindfullness ved Charlottenlund Strandpark - kontaktperson: Marie-Louise Andreassen (R) - Mail: ma@gentofte.dk Telefon: 20405194

 

Gladsaxe Kommune - Lørdag 2/11 klokken 12: Søborg Hovedgade og Bagsværd Hovedgade med quiz om de kvindelige kandidater. Kontaktperson: Katrine Skov (S) - Mail: katrine.skov@gladsaxe.dk Telefon: 29660046 

 

Glostrup Kommune - Lørdag 2/11 klokken 11-14: Walk and talk-tur gennem bymidten med de kvindelige kandidater. Sted: Ved Rådhuset, Rådhusparken 2 - kontaktperson:  Ina-Maria Nielsen (V) - Mail: ina.maria.nielsen@glostrup.dk Telefon: 40892527

 

Gribskov Kommune - Lørdag 2/11 klokken 10: Cykeldemonstration fra byskiltet på Skolegade til Helsinge Rådhus, hvor der vil være debat - kontaktperson: Annelise Rasmussen (A) - Mail: annelise.rasmus@gmail.com Telefon: 21691960

 

Halsnæs Kommune - Oplæg om Halsnæs' kvinder gennem historien i Gjethuset fredag 1/11 klokken 15-17. Kontaktperson: Helle Vibeke Lunderød (S) - Mail: helu@halsnaes.dk

 

Herlev Kommune - Walk-and-talk fredag 1/11 klokken 7.30 til 10: Fra Herlev Station til Herlev Rådhus og Herlev Gymnasium, afslutning på torvet. Kontaktperson: Jeannet Lauenborg (K) - Mail: jeannet.lauenborg@gmail.com Telefon: 22252207

 

Hvidovre Kommune - Lørdag 2/11 klokken 11: Tur gennem kommune - kontaktpersoner: Katrine Høybye Frederiksen (SF) og Annette Møller Sjøbeck (V) - Mail: khf@hvidovre.dk Telefon: 28927750

 

Hørsholm Kommune - Lørdag 2/11: Arrangement i Kulturhuset Trommen. Kontaktperson: Annette Wiencken (V) - Mail: annette@wiencken.net Telefon: 40307936

 

Københavns Kommune - Fredag 1/11 klokken 16.30 til 18.30: Paneldebat i Dannerhuset om kvinder og ligestilling. Adresse: Nansensgade 1, 1366 København K. - Lørdag 2/11: Gadeaktion - Amager Centret kl 12, Rådhuspladsen kl 13, Trianglen kl. 14 - kontaktperson: Cecilia Lonning-Skovgaard (V) - Mail: cel@codan.dk Telefon: 30378575

Søndag 3/11 klokken 10-14: Ligestillingsbrunch med fokus på kvindelige kandidater på Café Mæt, Valgårdsvej 8, 2500 Valby

 

Lyngby-Taarbæk Kommune - Lørdag 2/11 klokken 12-14: Debat og netværksmøde på Stadsbiblioteket - kontaktperson: Sonja Kjær (R) - Mail: sonjakjaer@hotmail.com Telefon: 25595508

 

Rudersdal Kommune - Lørdag 2/11 fra klokken 10 til 13: Speeddating på Birkerød Hovedgade, i Holte Midtpunkt og på Nærum Torv. Kontaktperson: Susanne Fris (K) - Mail: fris@frisaps.dk Telefon: 20653977

 

Rødovre Kommune - Jette Louise S. Larsen (K) - Mail: jettelouisepetersen@gmail.com Telefon: 22437728

 

Tårnby Kommune - Liv Gam (V) - Mail: liv@smas.dk Telefon: 40548925

 

Vallensbæk Kommune - Helene Frausing (K) - Mail: hfrausing@yahoo.dk

 

 


Niels Hemmingsens gade 10 Postboks 1069, 1008 Kbh. K Tel/fax.: 3312 8087/3312 6740
Udgiv indhold